Medarbejdere

Kontor

Karen Lønborg (KL)

Karen Lønborg (KL)

Kontor
Tlf: 9737 1151
kontoret@solgaarden.dk

Ledelsen

Tanja Henriksen (TH)

Tanja Henriksen (TH)

Konstitueret viceforstander
Tlf: 22809674
th@solgaarden.dk
Underviser i: Tysk i 9. og 10.klasse. Psykologi- og retræteprofil, mentor, samtaletimer
Peter U. K. Jensen (PJ)

Peter U. K. Jensen (PJ)

Konstitueret forstander
Tlf: 30242597
pj@solgaarden.dk
Underviser i: Underviser i kristendom, dansk og er ansvarlig for de europæiske udvekslingsprojekter

Lærere

Mai-Britt Pihl (MP)

Mai-Britt Pihl (MP)

Timelærer
Tlf: 30722324
mp@solgaarden.dk
Underviser i: Kreativlinje, smykker, glaskunst
Anders Ryttersgaard Rønn (AR)

Anders Ryttersgaard Rønn (AR)

Lærer
Tlf: 26369820
ar@solgaarden.dk
Underviser i: Bibellinje, dansk, historie, drengefodbold, frilufttimer, fiskeri
Henrik Bay Møller (HB)

Henrik Bay Møller (HB)

Lærer
Tlf: 30278147
hb@solgaarden.dk
Underviser i: Dansk, matematik, Musikprofil, volleyball, band, jazz
Peter Bruun (PB)

Peter Bruun (PB)

Lærer
Tlf: 41135150
pb@solgaarden.dk
Underviser i: Samfundsfag, badminton, bibellinje, sportsprofil, matematik 9.kl, fodbold piger, KSÅ, idræt 9.kl
Casper Clausen Christiansen (CC)

Casper Clausen Christiansen (CC)

Lærer
Tlf: 26132014
cc@solgaarden.dk
Underviser i: Vejleder på Solgården, Naturfag 9.kl, fysik/kemi 10.kl, matematik 10.kl, medieprofil, musikprofil, band.
Erik Villadsen (EV)

Erik Villadsen (EV)

Lærer & sikkerhedsrepr.
Tlf: 61316207
ev@solgaarden.dk
Underviser i: Fysik 10.kl, naturfag 9.kl, matematik 10.kl, volleyball, medarbejderrådsformand
Lina Clausen (LC)

Lina Clausen (LC)

Lærer
Tlf: 41575323
lc@solgaarden.dk
Underviser i: Kreativprofil, syning, smykker, keramik,
Karsten Olesen (KO)

Karsten Olesen (KO)

Lærer
Tlf: 23426950
ko@solgaarden.dk
Underviser i: EDB-hjælp, it-altmuligmand, praktik!
Inger Smedegaard (IS)

Inger Smedegaard (IS)

Timelærer
Tlf: 22577812
is@solgaarden.dk
Underviser i: Elever med særlige behov, dansk som 2. sprog
Kirsten Østerby (KØ)

Kirsten Østerby (KØ)

Lærer
Tlf: 26783445
koe@solgaarden.dk
Underviser i: Ansvarlig for inklusion, matematik, engelsk, bibellinje, madlavning
Jakob Søndergaard (JS)

Jakob Søndergaard (JS)

Lærer
Tlf: 26 78 76 28
js@solgaarden.dk
Underviser i: Solgårdens E-sportslærer
Anette Kofoed-Pihl (AK)

Anette Kofoed-Pihl (AK)

Lærer
Tlf: 61677924
ak@solgaarden.dk
Underviser i: Dansk, musik, engelsk
Kristoffer Nyrup Dahl (KD)

Kristoffer Nyrup Dahl (KD)

Lærer
Tlf: 42724653
kd@solgaarden.dk
Underviser i: Engelsk, dansk, fordybelsesmandage, bibellinje, filmcafé
Andreas Ibsen (AI)

Andreas Ibsen (AI)

Volontør
Tlf: 30490730
ai@solgaarden.dk
Underviser i: Understøttende lærer i en masse sportsvalgfag og er volontør for fuld udblæsning :)
Ida Okkels (IO)

Ida Okkels (IO)

Volontør
Tlf: 40293068
io@solgaarden.dk
Underviser i: Understøttende lærer i dansk 9.kl, har gymnastik og ellers er Ida volontør for fuld udblæsning.
Nicolai Sørensen

Nicolai Sørensen

Volontør
Tlf: 22827173
ns@solgaarden.dk
Underviser i: Understøttende i tysk og i nogle af de "små" fag i 9.kl og er ellers volontør for fuld udblæsning!

Pedel

Morten Degn (MD)

Morten Degn (MD)

Pedel
Tlf: 27893998
md@solgaarden.dk
Underviser i: Motorlinjen, prakisk arbejde, følg pedellen
Naser Grezda (NG)

Naser Grezda (NG)

Pedelmedhjælper
Frans Højberg (FH)

Frans Højberg (FH)

Pedelmedhjælper

Køkken

Anita Bager (AB)

Anita Bager (AB)

Køkkenleder
Tlf: 60 21 43 86
kokken@solgaarden.dk
Underviser i: Køkkenleder på Solgården
Marie Tambjerg

Marie Tambjerg

Ernæringsassistent & rengøring
Lara Kristensen

Lara Kristensen

Køkkenmedhjælper
Lotte Stenger

Lotte Stenger

Køkkenmedhjælper
Jette P. Nielsen

Jette P. Nielsen

Ernæringsassistent